alexa

dedektör

dedektor, dedektör, dedektör fiyatları, dedektor fiyatlari
profosyonel dedektör
Nisan 21, 2017
dedektor, dedektör, dedektör fiyatları, dedektor fiyatlari
Alan tarama
Nisan 21, 2017

dedektör

dedektor, dedektör, dedektör fiyatları, dedektor fiyatlari

dedektor, dedektör, dedektör fiyatları, dedektor fiyatlari

dedektör : Dedektörlerin hayatımıza girmesi çok eski tarihlere dayanır. İnsanların altın bulup zengin olma hayalleri hep var olmuştur. Sizde bilirsiniz ki her ihtiyaç yeni bir buluş getirir. Dedektörlerde işte böyle bir buluştur. Zamanla sadece altın bulmak için degil ; alışveriş merkezlerinde , metal tespitinde ,  gaz tespitinde , askeriyede mayın bulmakta, su bulmakta ve bir çok ihtiyacımızı gidermek için ve işimizi kolaylaştırmada kullanılmaktadır.Kısaca kelime anlamı bulucudur. Öncelikle bazı çeşitlerinden bahsetmek isterim. seo

 • Define amaçlı kullanılan dedektör: Toprak alındaki degerli madenleri bulmaya yarayan zemin etüd cihazlarıdır.
 • Gaz dedektörü : Zehirli gazları algılayan dedektördür. Dogalgaz ve kömür madenlerinde bulunan metan gazını algılamada kullanılır.
 • Duman dedektörü : Dumanı algıladıgı gibi yangın söndürme sistemini devreye sokan bir cihazır.
 • Radyasyon dedektörü : Radyasyonun algılanması duyu organları ile mümkün olmamasından dolayı yapılmış bir cihazdır. Radyasyonun varlıgını anlamak için yapılmış bir cihazdır. Birçok çeşidide vardır. Rasyasyon tıpda da hastalıgın teşhisi ve tedavisinde de kullanılmaktadır.
 • Termal sensör: Sıcaklık ve ısı akışını gözlemleyen bir cihazdır. Genelde Türk Silahlı Kuvvetlerinde kullanılır. Gözlük şeklinde olanları daha çok kullanılır.
 • Hareket algılama sensörü ve  Mesafe sensörü : Genelde spor müsabakalarında kullanılır. Atletlerin koşu sırasında çıkışını ve koşunun bitiş saniyesini ölçer.
 • Alkol dedektör sensörü: Genelde trafik polisleri kullanır. Kişinin alkol alıp almadıgını, vücutdaki alkol miktarını ölçmekte kullanılır.
 • Load sensör: Maddenin ağırlığını ölçmekte kullanılır.
 • Biomedikal sensörler : Kalp atışını, nabız atışını , sinir ve kas hareketlerini ölçmekte kullanır. Genelde sağlık sektöründe kullanılır.
 • Parmak izi tarayıcı sensör: genellikle savunma sanayisinde kullanılır.
 • Ses sensörü: Çevredeki sensörü algılamada kullanılır.
 • Yalan Sensörü : Deri tepkisine göre ölçüm yapıp sonuç veren bir cihazır. Güvenlik güçlerinin kullandıgı bir sistemdir.

Yukarıda da ahsettigim gibi sensörleri daha çok çeşitlendirmek mümkündür. Zaten kelime anlamı algılayıcı demektir. Bir çok cihazda kullanılan sensörler dedektör ve görüntülü cihazlarda da kullanılır. İster hareket ölçmek , isterseniz hava ölçmek, yada elektro manyetik dalgaları ölçmek için ister istemez  günümüz teknolojisi kapsamında sensör kullanmak zorundayız.

Toprak altında bulunan degerli madenlerden hangisini bulmak istiyorsak önce onu belirlemeliyiz. Örneğin altın aramada kullanacagımız bir dedektör bulmalıyız. Araştırma yaparken önceligimiz ihtiyacımıza cevap vermesi , kaliteli bir cihaz olmasına , ve satın alacagımız firmanın cihazın kullanımı ögretip öğretmedigine , cihazı teslim ederken arazi şartlarında denemesini yapıp yapmadığına dikkat etmeliyiz. Çünkü cihazın fiyatı hiçde küçümsenmeyecek kadar yüksek fiyatlıdır. Bir çok alıcı bu şekilde dikkatli hareket etmemesinden dolayı kolayca satıcılar tarafından kandırılmaktadır.Sonrada işini iyi yapan bir firmaya denk gelindiginde müşteri kayıplarından dolayı firma ağzıyla kuş tutsa bile güven kazanamamaktadır.

İşini  para destekli degilde müşteri memnuniyetini baz alan , işini profesyonelce yapan bir firmadan alışveriş veriş yapmak en mantıklı olanıdır. dedektör ler için bir çok satıcı farklı metre ve cm derinliklerde çalıştıklarını anlatmaktadırlar. İşte bu yüzden alacağımız cihazı arazi şartlarında denemesini mutlaka yapmalıyız. Dedektörler en fazla  15 / 20 cm derinliginde çalışmaktadır. İşin içine metreler girerse onun adı görüntülü cihaz olmaktadır. Öncelikle almak istedigimiz cihaz hakkında bilgi alırız. Sonra kullanımını ögreniriz. Arazi şartlarında hem kullanımını ögrenip ögrenmedigimizi test ederiz , hemde cihazın anlatıldıgı gibi çalışıp çalışmadıgını test etmiş oluruz.  Sonuç olarak egerki cihaz testden geçmişse alırız. Mantıklı alışveriş bu şekilde olur. Kullanmasını bilmedigimiz bir cihaz her zaman için işimizi görmeyen bir cihaz olarak kenarda kalmaya mahkumdur.

4 Comments

 1. edip aydınlılar dedi ki:

  dedektör kolaylıktır.

 2. adminim dedi ki:

  bir çok alanda da kullanılmakta

 3. edip aydınlılar dedi ki:

  hayatımız da pek çok yerde karşımızda çıkıyor.

 4. huseyin dedi ki:

  yeraltı maden ve metal bulmaya yarayan sistemdir

Bir Cevap Yazın