Blog

Dedektör pazarı definecilik

dedektör arama

Dedektör pazarı definecilik : Define arama kararı verdiyseniz öncelikle kazı ve define çalışmaları için izin almanız gerekmektedir. İşlerinizi yasal yollarla yapmak en mantıklı yol olup devletin define karşılığında ücret ödemeyeceği malumdur. Hurafelere inanmak yerine müzelerle çalışmak etik, milli ve yasal açıdan daha mantıklıdır. Tarihi eser kaçakçılığı gibi suçlarla yargılanmak yerine define arama ruhsatı çıkarmanız güvenliğiniz açısından uygun olacaktır. Fakat define keşfi yaparken sit alanları dışındaysanız herhangi bir izine gerek yoktur. Yani keşif yaparken izin alınmamakta fakat kazıbaşlatılırken iznin zorunlu olduğu söz konusudur.

Dedektör pazarı definecilik

: Define için kararınızı kesinleştirdiyseniz sırada

dedektör

seçimi sizi bekliyor. Define arama yöntemleri olarak bir kısmı uydurma olup çeşitli yollar vardır.

Hoca ile gözle göremediğimiz diğer varlıklar aracılığı ile

define

arama yönteminden çatal ağaca, horozu çamura bulamak gibi. Dedektör kullanılmadan yapılan kazı ile dedektör kullanılarak yapılan kazı arasında beş kat verimlilik farkı vardır. Dedektör seçimi öncesinde bir konuya değinmekte fayda var. Dedektör size define yerini tam olarak söyleyemez. Dedektör pazarı definecilik: Kazı için başarı elde etme olasılığını yükseltir.

Define arama

için bu gerçeği benimsemiş olup hırstan ziyade akıllı davranmanız zamanınızı boşa harcamamak için faydalı olacaktır. Bunun için ezbere değilde enazından geçmişte defineyi saklayan kişilerin definenin etrafında bIraktığı define işaretlerini bilmemiz işinizi kolaylaştıracaktır. Bu konuda hazırladığımız

define işaretleri

yazımızı okumanızı tavsiye edebiliriz. Dedektör seçimi yaparken kazı çalışmalarını bir çivi, teneke parçası için yapmayacağız.

Define için yapacağımıza göre dedektörün bizi daha doğru bilgiye ulaştırmasını isteriz. Bu sebeple define arama sırasında bizi doğru metale götürecek dedektör çeşitlerine yöneleceğiz. Arazide stabil çalışıp metal ayrımı yapabilecek ve toprak minerallerinden etkilenmeyip derinlik göstermesi çok önemlidir. Vlf dedektör metallere, minerallere karşı duyarlıdır. Dedektör pazarı definecilik : Özellikle yani başlayan definecilerin tercihi olmakta. Bu tip define dedektör sistemleri ile en büyük unsur metal ayırma özelliklerinin bulunmasıdır. Arama sırasında istediğiniz metale, yoğunluğuna ve derinliğine karar verebilecek kadar nitelikli olması önemlidir. Ve profesyonelliği fiyatlara göre değişiklik göstermektedir. Pulse dedektör daha az tercih edilen detektörler olup yerin 2 metre altına inebilmektedir.

Bazen de gösterdiği metaller ile kazı sonrası çıkan metaller arasında farklılık olabilmektedir. Yani kullanıcıyı yanıltıp gereksiz kazılarda daha yüksek ihtimallidir. Dedektör pazarı definecilik : Tabi zaman zaman kullanıcılarca tercih edilmekte ve define arama işinde başarı elde etmektedir. Toprak yapısına göre avantajlı olduğu yerler de bulunmaktadır. GPR radar dedektör ise jeolojik bir alettir. Yer altında boşluk keşfi yapar. Yer altında tünel, mağara, oda ve göçük sebepli boşluklardan haberdar etmektedir. Özellikle profesyonel define avcılarının birinci tercihidir. Fakat dezavantaj olarak metal, mineral veya madde duyarlılığı açısından biraz zayıf kalır bu cihazlar. Dedektör pazarı definecilik : Dedektör yer altında doğal sebeplerle oluşabilecek boşluk sebebiyle de zaman kaybına yol açabilme ihtimallerini de üzerinde bulunduruyor.

Related Posts

8 thoughts on “Dedektör pazarı definecilik

 1. admin dedi ki:

  evet çok haklısınız son sistem cihazların desteğine ger daim ihtiyaç vardır

 2. adminim dedi ki:

  Dedektör pazarı
  • Öncelikle dedektörü ne için kullanacağınızı bilmeniz gerekir. Tarihi kazı ,su arama veya altın vb aramak için olabilir. Daha sonra bu iş için uygun bir dedektör gerekir, çünkü her cihaz farklı değerlerle farklı şeylerde aramakta kullanılır. Dedektör pazarı her dedektör farklı mesafelerde görüntüleme yapabilir, 5-10-50 metrelerinde görüntüleme yapabilir. Tabi mesafe artıkça maliyeti de ona göre artar. Dedektörünüzü görüntülemek istemeyip tarama yapmasını isterseniz tarama cihazları da aynı şekilde tarama derinliklerine göre maliyeti değişiklik gösterebilir. Kendinize özel bir dedektör de yaptırabilirsiniz. Piyasada bu tür dedektörleri fiyatları tipine, boyutuna, derinliklerine göre fiyat aralıklarını belirlerler. Dedektör pazarı her dedektör uygun olmadığı koşullarda çalışmaya bilir. Örneğin kimi dedektör su olan ortamda çalışmaz iken kimisi de suyun içinden görüntüleme yapabilir. Kimisi yüksek sıcaklıkta yapamaz iken kimisi özel olarak yüksek sıcaklıkta düzgün bir şekilde çalışması için üretilmiştir. Dedektör hakkında bilmeniz gerekenler: Genelde lilyum pil ve batarya ile kullanılır.
  • Metal Dedektörler elektronik yapıya sahiptir. Toprak altına gönderdiği sinyallerin geri dönüşü ile metal olup olmadığı bilgisini verirler.
  • Yüksek gerilime sahip ortamlarda genelde bozulabilirler, yanlış sinyaller gösterebilir. Genelde yüksek gerilim hatlarının yoğun olduğu bölgelerde kullanılmaması uygun görülür.
  • Arama derinliğine göre türleri vardır. Başlıklar büyüdükçe arama derinliği artar.
  • Bazı dedektörler sadece metal olduğunu gösterirken, ayrışım özelliğine sahip olanlarıda vardır. (Örnek: Altın, Gümüş, Bronz madenlerini ayrı, ayrı gösterirler)

 3. dedektör konusunda kendini ispatlamış firmalar cihazların mutlaka her ihtiyaca karşılık verecek şekilde yapmaktadırlar. Dedektör satın alırken bu firmalara ve cihazlara destek verebiliriz.

 4. alan tarama dedi ki:

  Alanında uzmanlaşmış dedektör üreticisi firmalar gelişen teknoloji ile dedektör üretir ve talebiniz doğrultusunda aradığınız her şeyi rahatlıkla bulabilirsiniz.

 5. alan tarama dedi ki:

  Dedektör pazarı definecilik : Define arama kararı verdiyseniz öncelikle kazı ve define çalışmaları için izin almanız gerekmektedir.

 6. Dedektör pazarı definecilik: Kazı için başarı elde etme olasılığını yükseltir.

 7. alan tarama dedi ki:

  Dedektör pazarı definecilik : Dedektör yer altında doğal sebeplerle oluşabilecek boşluk sebebiyle de zaman kaybına yol açabilme ihtimallerini de üzerinde bulunduruyor.

 8. altin dedektor cesitleri dedi ki:

  dedektör yalnızca defineciler için değil madenciler için de faydalıdır

Bir cevap yazın