alexa

Dedektör olmadan altın bulunurmu

Alan tarama dedektör firmaları
Dedektör mü dedekdör mü
Ekim 23, 2018
dedektör arama
Dedektör pazarı definecilik
Ekim 27, 2018
Show all
define işareti

altın aramak için dedektör fiyatları, balıkesir dedektör , dedektör kiralama

Dedektör olmadan altın bulunurmu : Toprak altına gömülen altın, değerli para veya hazine gibi şeyleri bulmak. Anlamında gelen define pek çok insanın filmlerde gördüğü gibi zengin olmanın yollarından biridir. Define arama konusunda pek çok insan kendini dağlara tepelere ve tarihi mekanlara atmış. Ama öyle olsa da bu işi yapmak sanıldığı gibi kolay değildir. Define arayacak olan kişilerin ellerine alacakları kazma küreklerle yola çıkmak. Eski püskü haritalardan define yerini buldukları günler artık eskide kaldı.

Dedektör olmadan altın bulunurmu

: Bunun yerine günümüzde teknolojik cihazlardan tutunda çubuklu sistemlere ve

define

tespit makinalarına kadar her şey kullanılıyor. Nasıl ki arabaların bile kullanılması için bir bilgiye ve pratiğe ihtiyaç vardır.

Define arama işlemleri içinde tecrübe, bilgi ve donanım şart oluyor. Define bulmak veya altın çıkarma hayalleri ile yola çıkmışsanız ilk olarak kendinize define işaretleri taşıyabilecek tarihi alanlar bulmanız gerekiyor. Dedektör olmadan altın bulunurmu : Önceki yazımızda sizlerle paylaşmıştık. Tarihi bölge hakkında araştırma yaparak buralarda kimlerin yaşadığı ne kadar süre kaldıkları gibi bilgileri de edinmeniz lazım. Define bulmak için bütün bunlara sahipseniz. Kullandığınız donanımlarla nerelerde arama yapabileceğinizi tespit edip çalışmalara başlayabilirsiniz. Dedektör olmadan altın bulunurmu : Define arayacaksanız ve elinizde yeterince para yoksa iş zor. Kendinize donanım olarak bakırdan yapılmış olan alan tarama çubukları veya çatal ağaç dalları seçebilirsiniz. Eski çağlarda su ve maden aramaya yarayan bu donanımlar günümüzde defineler içinde kullanılmaktadır.

Bu araçların özelliği hangi madeni yanına koyarsanız aramanızda size o madene doğru çekim gücü ile dönerek haber verecek olmasıdır. Elinize bu çubukları alın ve birazcık da bozuk para alın. Bir süre sonra elinizdeki çubuklar bozuk paraların madeni olan şeylere doğru kendiliğinden dönecektir. Bu yöntem fazlaca denenmiş ve çoğu kişi doğru sonuçlar almıştır. Dedektör olmadan altın bulunurmu : Ancak bilinmesi gereken bir konu vardır ki bu aleti kullanmadan önce mutlaka 200-300 deneme yapılması gerekir. Bu da sizin 1 ve ya 2 yılınızı alabilir. Madenlere veya suya yönelmeniz bu cihazlarla daha muhtemel. Böyle olacağı için define olduğunu düşündüğünüz yeri gelişmiş olan araçlarla tekrar taramanızda fayda var. Yoksa köstebek gibi her yeri kazmış olabilirsiniz.

Define avı

na çıkmadan önce ermeniler, Bulgarların ve Bizanslar gibi toplumların tarihini araştırmalısınız. Eğer bir gömü varsa bu bölgelerde yaşayan toplumların definelerini gömerken kayalara veya taşlara yapmış oldukları işaretleri bilmek gerekmektedir. Bu işaretler define ararken bize ipucu verecektir. Ayrıca

define işaretleri

ni ve anlamlarını define işaretleri yazımızdan öğrenebilirsiniz. Maliye Bakanlığı tarafından bildirildiğine göre define eğer hazine kapsamında bir yerde bulunmuşsa. Bulmaya aracılık eden kişi hazine ederinin %50’sine hak kazanır. Eğer mülk sahibine ait bir toprakta bulunursa. Aracı %40, mülk sahibi ise pay alır. Bu oranlara bakıldığında hem yasal bir iş yapmak hem de yüksek bir pay almak Dedektör olmadan altın bulunurmu konusunda daha doğrudur.

10 Comments

 1. admin dedi ki:

  evet bu cihazları kullanmak gerek

 2. valla bazen denk geliş bulanlar oluyormuş duyuyoruz kah haberlerde kah çevremizdeki insanlardan şans işte yıllarca uğraşıp bulamıyorlar onlara denk geliyor ama dedektör olmadan altın bulunurmu hiç :]

 3. Cihazınız olamadan rast gel bir yeri kazmak biraz mantıksız deyilmi sizce , nerden beli kazdınız yerde deyerli maden olduğu boş yere kazmış olursunuz en iyisi bir dedektör alın .Ben şansıma güveniyorum kesin çıkar diyorsanız durmayın kazmaya başlayın . Hocalara da inanmayın hocalar altının nerde olduğunu bilselerdi hocalık yapacaklarına defineci olurlardı, sizi kandırmalarına izin vermeyin .

 4. Dedektör kullanmadan kesinlikle bulamazsınız.

 5. alan tarama dedi ki:

  Dedektör kullanmadan altın bulmak şans işi olsa gerek.

 6. alan tarama dedi ki:

  Dedektör olmadan altın bulunurmu Nasıl ki arabaların bile kullanılması için bir bilgiye ve pratiğe ihtiyaç varsa altın bılmak için de dedektöre ihtiyaç vardır.

 7. Dedektör olmadan altın bulunurmu : Toprak altına gömülen altın, değerli para veya hazine gibi şeyleri bulmak. Anlamında gelen define pek çok insanın filmlerde gördüğü gibi zengin olmanın yollarından biridir.

 8. alan tarama dedi ki:

  Dedektör olmadan altın bulunurmu Bunun yerine günümüzde teknolojik cihazlardan tutunda çubuklu sistemlere ve define tespit makinalarına kadar her şey kullanılıyor.

 9. dedektor cesitleri dedi ki:

  bu işi profesyonel olarak yapılacak ise iyi bir dedektör takımı şart

 10. altin dedektor cesitleri dedi ki:

  altın bulmak için dedektör elbette olması gerekir

Bir cevap yazın