Blog

Dedektör nasıl yapılır

çubuklu define dedektörü

Dedektör nasıl yapılır, Günümüz de bilgiye ulaşma , teknolojiye ulaşma , internete ulaşma çok kolay. tek bir tuşla her şey.

Dedektör nasıl yapılır

, Her bilgi elimizin altın da tek yapmamız gereken merak etmek . Okumak , gayret etmek . Bilgiye ulaşmak kolaylaştıkça becerikli , kabiliyetli insanlar elektronik devreler den , basit tamiratlar , hobi araştırmaları . Basit su ısıtıcıları , basit radyo , yine basit yanıp sönen bahçe lambaları yapabilirler . Fakat unutulmamalıdır ki bu basit işlerin devrelerinin yazılım donanımları için bile yüzlerce mühendis çalışmış , emek vermiş. Arge de zaman ve mesai harcamışlardır.

Dedektörler nasıl yapılır

Dedektör yapmak için internette paylaşılan bilgiler ile ancak basit bir dedektör yapılabilir , oda kişisel egolarımızı tatmin eder.

Dedektör nasıl yapılır, Yani bir metal yaklaştırdığımız da ışık yanacak ve ya sesle ikaz edecektir . Bunu belirttikten sonra konu biraz açalım , nedir ? Bir kere uzun soluklu bir arge çalışması , çok ciddi yatırım , onlarca mühendisin emeği , yüzlerce test , hesaplama .

Dedektörü nasıl yapılır

Farklı araziler de denemeler sonucu ortaya çıkan cihazlar . Çünkü toprak yapısı ölçümleri cihazları doğru dan etkilemektedir . Yazılım konusu ayrı bir ekip çalışması , matematiksel algoritmik hesaplamalar , satılan cihazların bir kararda çalışması , soğuktan sıcaktan . Bilimum dış etken den korunması , sağlamlık ve güvenilir olması gerekir. Dedektör nasıl yapılır, Hassas testlerden sonra seri üretime geçilerek vitrinlere gelen cihazları imal etmek göründüğü gibi kolay değildir.

Masraflı uzun araştırma ve ar ge , ama hiç bitmeyen bir ar ge , bir yarış devam etmekte. Bu alan daki teknolojik gelişmeler baş döndürücü bir hız da devam etmekte . Rekabet şartların da her gün yeni bir sürüm de ürün piyasaya çıkmakta yarış tam hız sürmekte .

Dedektör nasıl

Tek kafalı bilinen dedektörler den 3 d çekim yapan emrs pulse dedektörlere gelinmiş . Bu şekilde de kalmadan gelişmeye devam edeceği kesindir. Çünkü bilgi her gün gelişmekte , yenilenmekte baş döndürücü bir hızla artmaktadır . Çok iyi bir elektronik bilginiz varsa bile ev de yapacağınız dedektör basit genel arama dedektörü olacaktır . Yani full bir otomatik bulaşık makinesi , bir bilgisayar , bir televizyon , bir çamaşır makinesi , bir buzdolabı evimiz de yapamıyorsak.

Bir dedektörü de evimiz de ya da basit bir atölye de yapamayız . Bunu unutmamalıyız . Bir eletronik devreyi evimiz de nasıl imal edeceğiz . O da her şeye her metal olan şeye ötecektir . Dedektör nasıl yapılır, Geliştirilmiş madencilik , arkoloji , define gibi alanlar da kullanılan her gün gelişen bu teknolojilerle.

Dedektör

Artık yapılan çekimler de görüntüler bilgisayar ekranına gelmekte üç boyutlu şekil ile incelenmekte bize fikir vermektedir . Radyo firekasyonu ile çalışanın dan eletro manyetik sinyalle çalışanına kadar değişik yelpaze de . Çalışan dedektörler yapılmakta olup belki ilerde farklı sistemler de çalışanlar da yapılacaktır . Teknoloji sürekli değişiyor farklılık gösteriyor. Dedektör nasıl yapılır, Da her gün yeni bir sistem bulunuyor .

Related Posts

6 thoughts on “Dedektör nasıl yapılır

 1. edip aydınlılar dedi ki:

  bilgiye ulaşmak kolay hayata entegre önemli olan

 2. adminim dedi ki:

  bu işi uzmanına bırak gerek

 3. edip aydınlılar dedi ki:

  evet bilgiyi hayata entegre etmeliyiz.

 4. alan tarama dedi ki:

  Dedektör yapımı sanıldığı kadar kolay bir iş değildir. bırakalım bu işin uzmanları yapsın.

 5. alan tarama dedi ki:

  dedektör yapmak oldukça zor bir iştir. işi ustasına bırakmak en iyisi.

 6. alan tarama dedi ki:

  Dedektör nasıl yapılır, Günümüz de bilgiye ulaşma , teknolojiye ulaşma , internete ulaşma çok kolay. tek bir tuşla her şey.

Bir yanıt yazın