Blog

Dedektör mü dedekdör mü

Alan tarama dedektör firmaları

Dedektör mü dedekdör mü : Yıllardan beri gelen tecrübeler gömülerin çoğunun kayaların içi oyularak kaya içine ve toprak altına sakladıklarını göstermektedir. İnsanlar yaşadıkları topraklar üzerinde sürekli bir takım izler bırakırlar ve bırakmaya da devam etmektedirler. İşaret çözmede önce ihtiyaç duyulan şey; görülen rastlanılan figürün define olup olmadığıdır. Kayalar üzerine yapılan bir takım şekiller iş olsun diye yapılmamıştır. Bunların birer amacı vardır. Define işareti çözümüne başlamak için öncelikle işareti tanımanız ve işaret üzerinde belli araştırmalar yapmanız gereklidir. Bazı işaretler son nokta işareti olup gömüsü hemen yanında olabilir. Bazı işaretler ise mesafe veren işaretlerdir. Definenin ne kadar uzaklıkta olduğunu belirten işaretler.

Dedektör mü dedekdör mü Bazılarıda direk gitmeniz gereken dere yada tepe gibi belirli bölgelerden bahseder. Yine aynı şekilde birde bölge işaretlerimiz vardır. Burası 1. bölge yada 2. bölge olduğunu anlatan işaretler. Bu tarz konular önemli olup bilginiz olmaması durumunda işareti çözmeniz mümkün değildir. Eğer emin değilseniz boşa zaman harcayıp işarete ve coğrafi yapıya zarar vermemeniz önerilir. Bu bilgilere sahip olduğunuzu var sayarak izlemeniz gereken adımları aşağıda tek tek sıralayalım. Sahipsiz gömülerin artık sahibi bulunmadığı muhakkak görülen kıymetli şeyler define addolunur. Defineyi keşfeden kıymetinin yarısını, tecavüz etmemek üzere hakkaniyete muvafık bir ikramiye talep edebilir.

Dedektör mü dedekdör mü

, define kanun maddelerine uygun bir şekilde define bulan kimseye devletçe ödeme yapılır.

Bir işaret taşıyan

defineler

. Bunlar; bulunan ve sahibi belli olmayan mal hükmündedir. Sahibi çıkmayacağı anlaşılırsa devlet hazinesine. Devlet hazinesi yoksa zengin ise fakir olan annesine, babasına verebilir. Fakir ise kendisi kullanabilir. İslamiyet’ten önceki devre ait bir işaret taşıyan defineler. Ganimet gibi beşte biri devlet hazinesine, kalanı arazi sahibine. Arazi sahipli değilse, bulana ait olur. İmam-ı Ebu Yusuf’a göre ise kalanı bulanın olur. Herhangi bir işaret taşımayan defineler. Bazı alimler, bunun 1. kısmın hükmüne, bazıları ise, 2. kısmın hükmüne girdiğini bildirmiştir. Dedektör mü dedekdör mü.

Defineciler

in kazdığı, aydınlatma amacıyla aynaların kullanıldığı, üç insanın rahatlıkla yan yana yürüyebileceği yaklaşık 50 metre uzunluğundaki mağara, görenleri hayrete düşürüyor.

Bu, boyutları açısından endüstriyel bir

definecilik

faaliyeti. O kadar geniş ve uzun tünelin temizlenmesi, açığa çıkarılması insanı hayrete düşürüyor. Dedektör mü dedekdör mü :

define

Van’ da definecilerin kazdığı, ayna yardımıyla aydınlatılmaya çalışılan 50 metre uzunluğundaki mağara var. Bölgeye düzenli tırmanış yapan dağcılar tarafından fark edildi. Bölgede yaklaşık 2 bin 700 yıl önce hüküm süren Urartu Krallığı’nın yaşam alanlarından biri olan Yoncatepe yerleşim alanı mevcut. Büyük ve küçük Erek Dağı arasında kalan vadi, içme suyu getirmek için yapılan tarihi su kanalı ve bölgedeki kilise tarzı yapılar, Dedektör mü dedekdör mü diye soran definecilerin sıklıkla hedefi oluyor.

Related Posts

11 thoughts on “Dedektör mü dedekdör mü

 1. admin dedi ki:

  gerçekten çok güzel cihazlar

 2. adminim dedi ki:

  DEDEKTÖR MÜ DEDEKDÖR MÜ
  Metalleri ayırt edebilen neredeyse tüm dedektörler altın paralar, bilezikler gibi mücevherler ve hazineler gibi altın açısından zengin kitleleri tanımlayabilir. Kül genellikle zor koşullarda, zorlu arazilerde bulunduğu için, bu koşullar altında altın dedektörleri tercih edilen cihazlardır.Dedektör mü dedekdör mü? Altın Dedektörler, bu referans değerlerine yüksek seviyede duyarlılık sağlamak üzere tasarlanmış ve üretilmiştir. Altın dedektörlerin en ayırt edici özelliği, diğer elementleri göz ardı etme ve sadece altın ve ilgili metallere odaklanma yeteneğidir. Başka bir deyişle, altın dedektörler kayalar ve taşlarla kaplı bir külçe şeridi bile bulabilmelidir. Altın dedektörleri, derin kompozisyon ve güç özelliklerini korurken, toprak kompozisyonunda anormallikler gösterebilecek yüksek mineral seviyeleri karşısında tutarlılıkla çalışmalıdır. Bu, son teknolojinin, ileri mühendisliğin ve zengin bir deneyim gerektirir. Dedektör mü dedekdör mü? Sadece cihazın kendisi değil, aynı zamanda bobinlerden kablolara, anakarttan analog karta, yazılımdan gelen tüm bileşenler, tüm ayrıntılar, nedensellik analizlerine dayanan ve yüzlerce, hatta binlerce denemenin sonucunda tasarlanmış ve yalnızca temelinde üretilmiştir. Dedektör mü dedekdör mü? metalleri ayırt edebilme ve demirleri göz ardı etme kabiliyeti, kullanıcıya gereksiz nesneleri kazmaktan, mümkün olan en kısa ve en kolay şekilde hedefe ulaşmasını önler. Bu dedektörleri, metal paraları ve benzeri hedefleri etrafa dağılmış ve zamanında gömülmüş olan veya gizli toprak kullanarak bulmak da mümkün değil aynı zamanda nispeten basittir.

 3. dedektör mü dedekdör mü nasıl söylendiği ne fark eder ki iş yapsın yeter bu dedektörleri incelediğimde de diğerlerinden farkı olduğunu anlaya biliyorum.

 4. Yazılışına ve okunuşuna bakmayın önemi olan işlevi neler yapabildiği , dedektör ler çok çeşit olmakla birlikte yaptıkları işlevleri de önemli dirler her cihazın işlevi , derinliği , boyutu farklıdır farklılıklarını gözlem leyerek de bula bilirsiniz

 5. Eğer bu işleri yapacak iseniz nasıl okunduğu değil de sizler aldığınız dedektörlerin işlevlerin özelliklerine ve ihtiyacınıza karşılık verebiliyor mu bu konuların üzerinde durun.

 6. alan tarama dedi ki:

  Dedektör mü dedekdör mü tabiki dedektör.

 7. Dedektör mü dedekdör mü : Yıllardan beri gelen tecrübeler gömülerin çoğunun kayaların içi oyularak kaya içine ve toprak altına sakladıklarını göstermektedir.

 8. alan tarama dedi ki:

  Dedektör mü dedekdör mü define kanun maddelerine uygun bir şekilde define bulan kimseye devletçe ödeme yapılır.

 9. dedektor cesitleri dedi ki:

  nasıl yazıldığı değil de ne kadar verimli çalıştığı önemli bence

 10. altin dedektor cesitleri dedi ki:

  dedektör mü dedekdör mü sorusuna cevabım dedektör

Bir cevap yazın