Blog

Dedektör lazım

dedektor, dedektör, dedektör fiyatları, dedektor fiyatlari

Dedektör lazım : Define arama kararı verdiyseniz öncelikle kazı ve define çalışmaları için izin almanız gerekmektedir. İşlerinizi yasal yollarla yapmak en mantıklı yol olup devletin define karşılığında ücret ödemeyeceği bilinmelidir. Hurafelere inanmak yerine müzelerle çalışmak etik, milli ve yasal açıdan daha mantıklıdır. Tarihi eser kaçakçılığı gibi suçlarla yargılanmak yerine define arama ruhsatı çıkarmanız güvenliğiniz açısından uygun olacaktır. Fakat define keşfi yaparken sit alanları dışındaysanız herhangi bir izine gerek yoktur.

Dedektör lazım

Yani keşif yaparken izin alınmamakta fakat kazı başlatılırken iznin zorunlu olduğu söz konusudur. Define için kararınızı kesinleştirdiyseniz sırada

dedektör seçimi

sizi bekliyor. Define arama yöntemleri olarak bir kısmı uydurma olup çeşitli yollar vardır.

Hoca ile gözle göremediğimiz diğer varlıklar aracılığı ile define arama yönteminden çatal ağaca, horozu çamura bulamak gibi. Çihaz kullanılmadan yapılan kazı ile Çihaz kullanılarak yapılan kazıarasında beş kat verimlilik farkı vardır. Dedektör lazım Çihaz seçimi öncesinde bir konuya değinmekte fayda var. Çihaz size define yerini tam olarak söyleyemez. Kazı için başarı elde etme olasılığını yükseltir. Define arama için bu gerçeği benimsemiş olup hırstan ziyade akıllı davranmanız zamanınızı boşa harcamamak için faydalı olacaktır. Bunun için ezbere değilde enazından geçmişte defineyi saklayan kişilerin definenin etrafında buraktığı define işaretlerini bilmemiz işinizi kolaylaştıracaktır.Bu konuda hazırladığımız define işaretleri yazımızı okumanızı tavsiye edebiliriz. Çihaz seçimi yaparken kazı çalışmalarını bir çivi, teneke parçası için değil define için yapacağımıza göre Çihazın bizi daha doğru bilgiye ulaştırmasını isteriz.

Bu sebeple define arama sırasında bizi doğru metale götürecek Çihaz çeşitlerine yöneleceğiz. Arazide stabil çalışıp metal ayrımı yapabilecek ve toprak minerallerinden etkilenmeyip derinlik göstermesi çok önemlidir. Yalnız piyasada yaygınlaşan sahte Çihaz kurbanı olmamanız için ar-ge testinden geçmiş. Fiyatları 15 bin ile 200 bin lira çerçevesinde bir Çihaz olmasına özen göstermelisiniz. Dedektör lazım Çihaz seçimi yaparken mümkün oldukça

dedektör testi

yapılmalıdır. Arama yapılacak araziler de Çihaz seçimi için çok önemli olmakta, arazinin geçmişini bilmek. Ve ne aradığını bilmek daha nokta atışı kazı çalışmalarına götürecektir. Çihaz seçimi sırasında yaygın olarak piyasada 3 farklı Çihaz bulunmaktadır. Çihaz tercihleri kullanıcılara göre ve ihtiyaçlara göre değişiklik göstermektedir. Dedektör lazım Vlf Çihaz metallere, minerallere karşı duyarlıdır.

Özellikle yani başlayan definecilerin tercihi olmakta, bu tip

define dedektör

sistemleri ile en büyük unsur metal ayırma özelliklerinin bulunmasıdır. Arama sırasında istediğiniz metale, yoğunluğuna ve derinliğine karar verebilecek kadar nitelikli olması ve profesyonelliği fiyatlara göre değişiklik göstermektedir.

Pulse dedektör

daha az tercih edilen Çihazlar olup yerin 2 metre altına inebilmektedir. Bazen de gösterdiği metaller ile kazı sonrası çıkan metaller arasında farklılık olabilmektedir. Yani kullanıcıyı yanıltıp gereksiz kazılarda daha yüksek ihtimallidir. Tabi zaman zaman kullanıcılarca tercih edilmekte ve define arama işinde başarı elde etmektedir. Dedektör lazım Toprak yapısına göre avantajlı olduğu yerler de bulunmaktadır.

Related Posts

9 thoughts on “Dedektör lazım

 1. adminim dedi ki:

  alacağınız firmaya arazi testini sorun

 2. adminim dedi ki:

  DEDEKTÖR LAZIM
  Hobilerimizden ihtiyaçlarımıza kadar her yönden, her koşulda dedektör hayatımızın içinde. En basit örneği her evde olmazsa olmaz gaz dedektörü ( gaz sensörü) vardır.
  Dedektör Çeşitleri:
  • Alan tarama dedektörleri
  • Metal dedektörleri
  • Yeraltı görüntüleme dedektörleri
  • Sualtı görüntüleme dedektörleri
  • Güvenlik dedektörleri
  • Teknik dedektörler
  • Hobi dedektörleri
  Dedektör Lazım: Metalleri ayırdedebilen neredeyse tüm dedektörler altın paralar, bilezikler gibi mücevherler ve hazineler gibi altın açısından zengin kitleleri tanımlayabilir. Kül genellikle zor koşullarda, zorlu arazilerde bulunduğu için, bu koşullar altında altın dedektörleri tercih edilen cihazlardır. Altın özelliklerini ve referans değerlerini metal ölçekte diğer metal türleri yakınında yerleştirin. Dedektör Lazım: Altın Dedektörler, bu referans değerlerine yüksek seviyede duyarlılık sağlamak üzere tasarlanmış ve üretilmiştir. Altın dedektörlerin en ayırt edici özelliği, diğer elementleri göz ardı etme ve sadece altın ve ilgili metallere odaklanma yeteneğidir. Başka bir deyişle, altın dedektörler kayalar ve taşlarla kaplı bir külçe şeridi bile bulabilmelidir. Altın dedektörleri, derin kompozisyon ve güç özelliklerini korurken, toprak kompozisyonunda anormallikler gösterebilecek yüksek mineral seviyeleri karşısında tutarlılıkla çalışmalıdır. Dedektör Lazım: Altın, birim uzunluğuna özgü öz direnci ve endüktansı ile, çevre içindeki diğer metallerden ve manyetik malzemelerden farklıdır. Bu nedenle farklı zaman sabitleri vardır. Bu damardaki altının bulunduğu yüzeyler de bu açıdan ortalama yüzeylerden farklı olmalıdır.Kısaca dedektör her eve, her dükkana , herkese lazım olur.

 3. bana bir gün dedektör lazım oldu ve araştırdığımda o kadar çok seçenek çıktı ki karşıma tüm araştırmalarım sonucu bu siteye ulaştım ve çok memnun kaldım.

 4. Dedektör çeşitliliği fazladır. Bu durumda sizler işinize en çok hangi dedektör yarayacak ise onu almalısınız.

 5. alan tarama dedi ki:

  satıık veya kiralık olarak bulabilirsiniz

 6. alan tarama dedi ki:

  Dedektör lazım mümkün olduğunca dedejktör alırken dikkatli ve titiz devranılmalı.

 7. Dedektör lazım
  Yani keşif yaparken izin alınmamakta fakat kazı başlatılırken iznin zorunlu olduğu söz konusudur. Define için kararınızı kesinleştirdiyseniz sırada dedektör seçimi
  sizi bekliyor.

 8. dedektor cesitleri dedi ki:

  dedektör alırken en önemlisi satın alacağınız firma bunun araştırmasını iyi yapılmalı

 9. altin dedektor cesitleri dedi ki:

  define aramaya karar verdiyseniz iyi bir dedektör şart zamanınızın ve emeğininizin boşa çıkmasını istemiyorsanız alanında uzmanlaşmış iyi bir dedektör firmasıyla anlaşabilirsiniz

Bir yanıt yazın