Blog

Çorum dedektör

dedektör zararları

Çorum dedektör, Günün birinde Çorum ilimize bağlı kargı mevkiyinde yeni evlenen bir kız varmış.

Çorum dedektör

, Oraların adetine göre yeni gelinler kırmızı pullu dörtlük örtermiş başlarına bu gelin kızımız çok güzel bir kız imiş. Ve o kımızı dörtlüğü örttüğünde de bir o kadar güzel oluyormuş. Güzelliğiyle herkesin dilinde imiş. Bir gün sabah erkenden kalkıp kayınpederi ile tarlaya çift sürmeye gitmişler. Epeyce yorulan gelin kız öğle saatlarin den sonra gün batımına yakın bir saatte kayınpederi kıyamayıp hadi gelin kızım sen inekleri de al eve git biraz dinlen.

Çorum dedektörcü

Bende şu birazdan yavaş yavaş gelirim arkandan demiş. Gelin kızda o kadar yorgunmuş ki bu teklifi geri çevirememiş tamam baba deyip yola koyulmuş.

Gelin kız epeyce yol kat ettikten sonra orada bir su birikintisi gören inekler suya doğru gitmeye başlamışlar. Çorum dedektör, Onlara engel olamayan gelin de onlarla birlikte suya girmiş ama bir anda su onları dibe doğru çekmiş ve gözden kaybolmuşlar.

Çorum dedektörcüler

Akşam olduğunda eve gelen kayınpederi gelini göremeyince sağa sola bakınır ama gelin kız yok. Damada bakar ineklerde yok hemen yollara düşerler. Bütün köy ararlar tararlar hiçbir iz yok hava karanlık olduğundan sabah tekrar yola koyulurlar. Ve su birikintisini üzerinde ineklerin yularlarıyla kırmızı yazmayı gürürler. Ve anlarlar suya battıklarını hemen onlarca sırığı bir birlerine bağlayıp bağlayıp salmışlar suya. Ama ne fayda hiçbir iz bulamamışlar.

Çorum dedektörcüleri

Her yıl çift zamanı dipsiz kuyu olarak bilinen su kırmızı oluyormuş. Daha sayamadığımız birçok hikayesi bulunur. Birçok kültür ve medeniyet yaşadığı için çok güzel eserler ve zenginlikler bırakmışlardır. Bu zenginlikler ülkemize kazandırılmalıdır. Bu konuda dedektörler bize yardımcı olabilir.

Dedektör

sektörü gelişti. Bizler yerli dedektörlerden almaya çalışalım. Tabi dedektör satın alırken önce bir araştırma yapın. Kötü malı da size satabilirler. Vereceğiniz para boşa gitmesin. İşte bu konuda bilgi birikimi çok önemlidir. Toprak altında bulunan her şey değerlidir düşüncesi yanlıştır. Günümüzde çok fazla define avcısı var. Bunlar arasında kaybolup gitmemelisiniz. Çorum dedektör, Hem dedektör kullanımı hem de yer altı ile ilgili bilgi birikimi olması işi olacaktır.

Related Posts

5 thoughts on “Çorum dedektör

 1. edip aydınlılar dedi ki:

  leblebi ile hititler ve tarih ile ünlü kentimiz.

 2. edip aydınlılar dedi ki:

  bu gün bile hititlerden önemli izler harabeler kalmıştır.

 3. alan tarama dedi ki:

  kaliteli dedektör nedir bir dedektörün kaliteli olduğunu nasıl anlarız

 4. bir dedektörün kaliteli olduğunu muadillerine göre hata payının oldukça düşük olması ve uzun ömürlü olmasından anlayabiliriz.

 5. alan tarama dedi ki:

  Çorum dedektör, Hem dedektör kullanımı hem de yer altı ile ilgili bilgi birikimi olması işi olacaktır.

Bir cevap yazın