Blog

Bingöl dedektör

Altın dedektörü, dedektör renklerinin anlamı

Bingöl dedektör, Sizlere bu makalemde ilimizde ki asırlardan beri dilden dile dolaşan bir efsaneden bahsetmek isterim ilk duyduğumda bende çok şaşırdım ve büyük bir hayret yaşadım.

Bingöl dedektör

, Yıllar yıllar önce bir gün bir köylü avlanmak için ormana gider. Ve başlar etrafına bakınmaya bakınırken bir turna görüverir ve onu avlar sonra turna kuşunu oracıkta temizler. Ama eve tertemiz götürmek ister ve su aramaya koyulur. Epeyce bi su aramak için dolaşır ve sonunda küçük küçük bir sürü göletlerin olduğu bir tepeye varır. Her yerde göletler vardır neyse çuvalından çıkarttığı avını o göletlerden birine daldırır ve başlar güzelcene temizlemeye.

Bingöl dedektörcü

Yıkar yıkar tertemiz yapar ve evine gitmek için yola koyulur biran önce eve varayım da hanım pişirsin çoluk çocuk afiyetle yiyelim.

Kendi kendine homurdanır. Bingöl dedektör, Eve vardığında neşeli bir sese tonuyla hemen hanımına seslenir, hanım hanım gel de al şu turnayı hemence pişir yiyelim der.

Bingöl dedektörcüler

Yanına gelen hanımına hemen tencereye koy ben onu tertemiz yaptım der ve çuvalın ağzını açar. Birden kuş içinden capcanlı fırlayı verir. Ne olduğunu anlamaya çalışırken aklına söylentiler gelir o göllerden biri abu hayat suyudur ve Hızır aleyselamın yılda bir kez o göle gelip aptes aldığı da söylenirmiş. Hemen o tepeye koşar ama bir türlü hangisi olduğunu bulamaz.

Bingöl dedektörcüleri

İşte böyle rivayetlerle dolu bir şehrimizdir. E bu kadar hikayenin oluşmuş ise birçok medeniyet kültür bu şehirde yaşamıştır. Ve birçok güzel eserler yapılar zenginlikler bırakmışlardır.

Yer üstünde bulunan zenginlikleri eseleri evet görebiliyoruz. Ancak yer altında bulunan zenginlikler de bizler için merak konusu olmuştur. Bu zenginliklere ulaşmak için dedektörler bizim yardımcımız olabilir. Yüksek teknolojili dedektörler. Artık teknoloji ilerledi. Biz teknolojiyi her alanda en iyisinin kullanmaya çalışırız. Bu durum

dedektör

içinde geçerlidir. Eğer bu işlere merakınız varsa yada yapmak isterseniz dedektörle de iş bitmiyor. Bilgi sahibi olmak önemlidir. Ha derseniz ben öğrenmekle zaman kaybetmek istemiyorum. Bu sefer yanınızda bilir kişi olması gerekir. Bingöl dedektör, Bu sayede hem zaman kaybı yaşamamış olacaksınız hem de maddi açıdan kaybınız olmayacaktır.

Related Posts

5 thoughts on “Bingöl dedektör

 1. edip aydınlılar dedi ki:

  dağlık yaylalık havası ve balı ile meşhur ilimiz.

 2. edip aydınlılar dedi ki:

  kışları uzun geçen yerlerde halk edebiyatı güzel eserler veriyor.

 3. alan tarama dedi ki:

  dedektörler havada suda ve karada arama yapabilirler ama hepsi farklı farklı dedektörler olarak her 3 alanda arama yapabilen dedektör daha geliştirilmedi

 4. Artık teknoloji ilerledi. Biz teknolojiyi her alanda en iyisini kullanmaya çalışırız. Bu durumda öyle
  Bingöl dedektör

 5. alan tarama dedi ki:

  Bingöl dedektör Eğer bu işlere merakınız varsa yada yapmak isterseniz dedektörle de iş bitmiyor.

Bir cevap yazın