Blog

Batman Dedektör

dedektor, dedektör, dedektör fiyatları, dedektor fiyatlari

Batman dedektör, Neolitik çağ öncesi , 12000 yıllık yerleşim yerleri ile Anadolu nun en eski yerleşim alanlarından olan batman günümüz de önemli bir yerleşim alanıdır .

Batman dedektör

, Yapılan arkolojik kazılar da bulunan taş silahlar , süs eşyaları , kap kacaklar alet edavat . Taştan yapılmış hayvan figürlü heykeller buradaki yerleşimlerin ve höyüklerin Konya daki çatal höyükten daha eski olduğu fikrini vermiştir . MÖ 3000 yıllar da Sümer ve akad belgelerine göre bu bölge ye Subaru denmiştir . Burada yaşayan ilk uygar kavim Hurriler dir . Babil ce hurri mağra demektir .

Batman dedektörcü

Hurri ve Mitani krallıkları federe bir krallıklardır . Zamanla hurriler zayıflamış mitaniler güçlenmiş hurriler yıkılınca Mitaniler tek bir kralık haline gelmişler . Fakat güçlü Urartu ve Asur akınlarına dayanamışlar ve tarih sahnesin den çekilmişler.

Batman dedektör, Urartu hakimiyetine girmişlerdir . Urartular İskitlerin saldırıları ile yıkılınca İskitler bölgeye hakim oldular .

Batman dedektörcüler

Medler İskitleri yenip egemenliklerini kursalar da persler medleri yıkarak ülkelerini batıya genişletmişler . Makedonya kralı Büyük İskender büyük doğu seferine başladığınca Persleri tarihin derin sayfalarına gömmüş , Anadolu nun ve İranın tek hakimi ve imparatoru olmuştur . İskender in ölümü ile devleti yıkılmış , selevoslar devlet kurdu ise de partlar hakim olmuşlar . Roma sasaniler bu topraklar için mücadele etseler de. Hz Ömer ra. Zamanın da İslam devletine katılmıştır.

Batman dedektörcüleri

Yazımızda belirttiğimiz gibi şehrimiz çok önemli devletlere ve medeniyetlere ev sahipliği yapmışlardır. Ve bu medeniyetler geride bir çok kültürel zenginlikler bırakmışlardır. Bu kadar güzelliklere sahip olan ilimize yazımızda belirttiğimiz gibi definecilerin uğrak yerleridir.

Sizlerde bu işlere meraklı ve yapmak isterseniz dedektörler sizin yardımcınız olacaktır. Tabi bu kadar define avcısının arasında bilgi sahibi veya bilir kişi de olması gerekir.

Dedektör

kullanımını iyi bilmemiz gerekir. Dedektör kullanma eğitimini cihazı aldığınız yerden talep edebilirsiniz. Ve bu eğitim yapılmalıdır. Toprak altı ile ilgilide bilgili olmanız gerekir. Yoksa bu kadar define avcısının arasında kaybolur gidersiniz. Cihazınıza verdiğiniz o kadar para heba olur. Bunu kimse istemez. İşte bu yüzden bilgi birikimi bilir kişi iyi bir dedektör olmalıdır. Teknoloji artık gelişmiştir. Ve bizlerde bu teknolojiden yararlanmalıyız. Batman dedektör, Dedektörler de veriler derinlikler bilgisayar ekranına yansıtılan cihazlarda bulunur.

Related Posts

6 thoughts on “Batman Dedektör

 1. edip aydınlılar dedi ki:

  anadolunun en eski yerleşimlerinden.

 2. adminim dedi ki:

  halen de içinde barındırmakta bu tarihi

 3. edip aydınlılar dedi ki:

  12000 yıl ile bilinen en eski yerleşim yerlerinden.

 4. alan tarama dedi ki:

  batmanda petrol çıkarılırken hangi dedektör ürünü kullanmışlar

 5. alan tarama dedi ki:

  Dedektör kullanımını iyi bilmemiz gerekir. Dedektör kullanma eğitimini cihazı aldığınız yerden talep edebilirsiniz. Ve bu eğitim yapılmalıdır.

 6. alan tarama dedi ki:

  Batman dedektör, Neolitik çağ öncesi , 12000 yıllık yerleşim yerleri ile Anadolu nun en eski yerleşim alanlarından olan batman günümüz de önemli bir yerleşim alanıdır .

Bir cevap yazın