Blog

Basit metal dedektörleri

define dedektörü nasıl yapılır

Basit metal dedektörleri, altın arama ve bulma umudu insanların hayali ve zengin olma, egemen olma egosunu tatmin etmek için. İnsanoğlu tarih boyunca yöntemler geliştirmiş ve arayışına girmişler, kimisi hedefine ulaşmış kimisi de ulaşamamıştır. Tarih boyunca teknikler gelişmiş, değişmiş, günümüzde teknolojik buluşlar. Ve gereksinimler sonucu 1900 lü yıllar da dedektörler geliştirilmeye başlanmıştır.

Basit metal dedektörleri

, ilk önceleri askeri ihtiyaçlar dan başlayarak mayın arama ve tarama faaliyetleri için geliştirilmeye başlanmış. Daha sonra piyasaya sürülmüş,

altın arama dedektör

olarak sivil kullanılmaya açılmıştır. Bunlar kafalı dedektörler olup, bobinli ilkel dedektörlerdir. Günümüz de tek tekçi diye tabir edilen define dedektörlerindendir. Piyasa da ucuz olarak bulabiliriz. Bol miktar da ikinci el satış sayfaların da rastlarız.

Fakat istenileni vermeyecektir. Satıcı ve satış hilelerine kanmayalım, işte 5 metre 10 metreyi görür tespit eder gibi. Ayrımda çok başarılıdır, gibi yaldızlı sözlere kanmayalım. En fazla 70 santim bilemedeniz 1 metreyi geçmeyecektir.

Define arama dedektör

Ayrımda da başarılı oldukları söylenemez . Basit metal dedektörleri, mineralli kayalar ve topraklar yanıltıcı faktör olacaktır. Çünkü bunların üzerine geldiğimiz de cihaz tepki verecek, ve hatalı çalışma yaptıracaktır bize. Hata dan dönmemin yolu bu cihazlarla tecrübe edinmemiz, nerede ne tepki vereceğini öğrenmemiz gerekir ki hata yapmayalım. Çünkü her mineralli kaya veya taşta, toprakta sesli ikaz verecek bizi uyacaktır. Doğal mineralli alaşımları ve kayaları, partikülleri

define dedektör

metal olarak ta algıladığı için hata yapacak bizi de yanıltacaktır. Bunun önüne geçemeyiz.

Ülkemizin toprak yapısı mineralli olduğu için bu tip karışıklıklar ve hatalı çekimler sık sık olacak karşımıza çıkacak. Ve bize boş hayaller kurduracaktır. Benim de bir kafalı dedektörüm vardı, marka vermek istemiyorum bozuldu da kurtulduk yani, her şeye ötüyordu. Bıkmıştım Allah’tan bozuldu da umut bağlamıyorum artık. Hatta

altın dedektör

bozuldu diye seviniyorum, boşa düşmekten bıktım. Gazoz kapaklarını ve aleminyum meşrubat kutularını çok güzel görüyorlar inanın. Bence bu tip Basit metal dedektörleri, zamanını tamamladı, devir yeni nesil görüntülü dedektörlerin gibi görünüyor.En azından biraz daha üzerine düşülüp arge yapılmışlara zaman ayırmak lazım artık.

Related Posts

11 thoughts on “Basit metal dedektörleri

 1. edip aydınlılar dedi ki:

  kafalı dedektörlerle en fazla 70 cm e ulaşırsınız.

 2. adminim dedi ki:

  bu tür kafalı dedektörler sadece tek tek para toplamada başarılı oluyor

 3. edip aydınlılar dedi ki:

  tektek için ideal.

 4. adminim dedi ki:

  aynen öyle tek tekçilik için en iyisi kafalı dedektör

 5. edip aydınlılar dedi ki:

  basit dedektörler 40 cm geçmiyor.

 6. edip aydınlılar dedi ki:

  30 40 cm mi geçmiyor .

 7. basit metal dedektörleri genelde kafalı dedektörler oluyor onlarda metrelerce dirine inmiyor malesef

 8. Sizler için en iyisi görüntülü dedektörlerdir.

 9. alan tarama dedi ki:

  Basit metal dedektörleri, altın arama ve bulma umudu insanların hayali ve zengin olma, egemen olma egosunu tatmin etmek için. İnsanoğlu tarih boyunca yöntemler geliştirmiş ve arayışına girmişler, kimisi hedefine ulaşmış kimisi de ulaşamamıştır. Tarih boyunca teknikler gelişmiş, değişmiş, günümüzde teknolojik buluşlar. Ve gereksinimler sonucu 1900 lü yıllar da dedektörler geliştirilmeye başlanmıştır. Basit metal dedektörleri, ilk önceleri askeri ihtiyaçlar dan başlayarak mayın arama ve tarama faaliyetleri için geliştirilmeye başlanmış. Daha sonra piyasaya sürülmüş, altın arama dedektör olarak sivil kullanılmaya açılmıştır. Bunlar kafalı dedektörler olup, bobinli ilkel dedektörlerdir. Günümüz de tek tekçi diye tabir edilen define dedektörlerindendir. Piyasa da ucuz olarak bulabiliriz. Bol miktar da ikinci el satış sayfaların da rastlarız. Fakat istenileni vermeyecektir. Satıcı ve satış hilelerine kanmayalım, işte 5 metre 10 metreyi görür tespit eder gibi. Ayrımda çok başarılıdır, gibi yaldızlı sözlere kanmayalım. En fazla 70 santim bilemedeniz 1 metreyi geçmeyecektir.

 10. Basit metal dedektörleri, zamanını tamamladı, devir yeni nesil görüntülü dedektörlerin gibi görünüyor

 11. dedektor cesitleri dedi ki:

  bu işleri ustasına bırakmak gerek

Bir cevap yazın