Blog

Basit dedektör yapımı

dedektör fiyatları define

Basit dedektör yapımı, Zahmet ve emek isteyen bir iştir.

Basit dedektör yapımı

, Tabi gerçek hakkını verebilen bir dedektör için geçerlidir . Dedektör en geniş anlamı ile üstten bir zarar vermeden yer altında ki cismi algılamaktadır . Bu anlam da dedektör değerli olsun değersiz olsun her cismi ölçer ve öter genel anlam da dedektörün bu yönü vardır . Tabi şimdi ki dedektörler aranacak minarele , nesneye , madene göre üretilmektedir .

Basit altın dedektör yapımı

Bu şekil de belli belirsiz herşeye öttüğü zaman orayı kazmak ve bakmak sonra da olmadı bu değil diye kapatmak olmuyor artık . Bu şekil de zaman dan da güçten de tasarruf etmiş olunuyor . Tabi kesin alınacak olan dedektörün bu ayrımı yapabilmesi çok daha önemli bir mevzu . Bu konu çok kapsamlı bir çalışmayı da beraberin de getiriyor.

Basit dedektör yapımı, Görüldüğü üzere sadece iyi çalışmalar , usta beceriler isteyen bir konuya sahip olduğu için.

Basit define dedektör yapımı

Kapsamlı bir çalışma yaparak bize bu özelliği sunacak , birebir ayrım yapabilen , bizi yormayacak boşa çalışmamıza engel olacak böyle iyi dedektörleri yapabilen firmalar. Çok daha önemli bir mevzu durumun dadır şimdi . Dedektörlerin çalışma prensibi de buna göre ayarlanır buna göre özellik gösterir. 0.70 mm bir telle 16 cm’lik 30 sarımlı bir bobin yapıyoruz.

Bu bobini elektrik bandıyla sararak izolasyonunu sağlıyoruz ve sırasıyla devreleri birleştirerek dedektörümüzü tamamlıyoruz. Unutmayın eğer devrede bir yanlışlık yaparsanız . Devreyi yakarsınız buda zaman kaybına neden olur. Dedektörlerde kullanılan bu bobin sistemi çok basittir ama etkilidir.

Yapmış olduğumuz dedektör küçük çaplı cürufları bulabilir. Daha detaylı materyaller için kapsamlı dedektör kullanmalıyız. Sonuç olarak böyle bir dedektör kolay yapılmıyor . Çalışma yapıla bilecek alan özelliklerine dayanıklı olması da aynı zaman da çok da önem arz edebilmektedir . Dedektörün bu çalışma prensibi ne göre gitmesi büyük önem ve titiz bir çalışma ister .

Dedektör yapımı kolay gibi görünse de aslında zor bir iştir. İşçilik isteyen bir konudur. Bu işe eğer araştırma yapmadan yada bilmeden başlarsanız eğer yol kat edemezsiniz. Boşu boşuna zaman kaybı yaşarınız. Bu durumu da kimse istemez. Sadece zaman değil hem maddi hem de psikolojik olarak kayıplar yaşayabilirsiniz. Basit dedektör yapımı, Elbetteki bilgiyi çok ister.

Related Posts

6 thoughts on “Basit dedektör yapımı

 1. edip aydınlılar dedi ki:

  amatörce yapılabilir.

 2. adminim dedi ki:

  sadece hobi olarak kullanıla bilir

 3. edip aydınlılar dedi ki:

  çok güzel bir hobi.

 4. alan tarama dedi ki:

  basit dedektörler ile çok az mesafede arama yapabilirsiniz

 5. alan tarama dedi ki:

  Basit dedektör yapımı, Zahmet ve emek isteyen bir iştir.

 6. alan tarama dedi ki:

  Basit dedektör yapımı, Elbetteki bilgiyi çok ister.

Bir cevap yazın