alexa

Altın dedektörü yapımı

define dedektör kaç metreden çeker
Altın arama dedektörleri ve fiyatları
Mayıs 17, 2017
dedektör radyasyon
Dedektörle altın arama
Mayıs 17, 2017

Altın dedektörü yapımı, dedektör meraklısı Seda ve Ulaş İzmir’de Güzel Sanatlar Akademisinde okuyorlardı.

Altın dedektörü yapımı

, Ortak bir arkadaşları vasıtasıyla tanışmış ve kısa sürede birbirlerine aşık olmuşlardı. Öylesin büyük bir aşktı ki yaşadıkları bir an önce evlenmeye karar verdiler. Henüz okulları bitmemişti. Her ikisinin de ailesi de kendilerine evlilikleri için maddi yardımda bulunamayacak kadar fakirdiler ama onlar kararlarını vermişlerdi. Seda okul çıkışı bir kitapçıda Ulaş ise bir giyim mağazasında çalışıyordu. Ellerine geçen parayla ev kiralayıp evlenebilirlerdi .

Altın dedektör yapımı

Tek odalı ,mutfağı bıle olmayan bir çatı katı bulup kiraladılar . Arkadaşları onlara bir tahta masa ile iki sandalye hediye etti . Hafta sonu kullanılmış eşyaların satıldığı bir pazara giderek. Küçük bir ocak, tencere , tabak , bir de yer döşeği alıp evlerine geldiler.

Altın dedektörü yapımı, Evlerindeki tüm eşya bunlardan ibaretti ama onlar çok mutluydular. İki hafta sonra bir pazar günü evlendiler . Gerçekten çok zor geçiniyorlardı.

Altın dedektörleri yapımı

Paraları sadece ev kirasına yiyecek ve okul masraflarına yetiyordu. Okulları evlerine çok uzak ta olmasına rağmen yaz kış demeden erkenden kalkıp okula yürüyerek gidiyorlardı. Evliliklerinin birinci yıl dönümü yaklaşırken ikisini de tatlı bir telaş sarmıştı . Maddiyatlarının yettiği kadarıyla hediye almaları ve anlamlı hediye olmasını istiyorlardı derken. Sedanin aklına Ulaşın dedesinden kalan saat geldi saatin kayışı eskidiği için Ulaş onu takamıyordu.

Altın dedektör yapım

Hemen evden çıkıp bir saatçiye gitti saat eski ve değerli olduğu için ona uygun kayışlar Seda ‘nın bütçesini aşıyordu. Ancak Seda o kayışı alırsa kocasının çok mutlu olacağını biliyordu .

Aklına bir fikir geldi hemen yakınında bir kuaföre gidip saçlarını satmak istediğini söyledi uzun ve sapsarı saçları vardı . Kuaför tam ona lazım olan paraya saçlarını kesti. Seda hemen koştu saatçiye eski saat kayışın yenilenmesiyle çok güzel olmuştu. Hemen eve gidip Ulaş için çok güzel bir sofra hazırladı ve kocasını beklemeye başladı .

Altın dedektörü yapım

Ulaş eve geldiğinde Sedayı öyle görünce hem çok şaşırdı hem çok üzüldü. Çünkü Ulaş Seda için çok güzel iki tane el yapımı saç tokası almıştı ancak Seda saçlarını kestirmişti. Seda yinede çok mutlu olmuştu nasılsa saçları yine uzayacaktı onun hediyesi ise Ulaş ‘ın hem çok sevinmesine hem de ağlamasına neden olmuştu. Seda neden ağladığını sorunca sana toka almak için saatimi satmıştım diye cevap verdi. Altın dedektörü yapımı, İkisi birbirlerine sarılıp ne kadar şanslı olduklarını bir kere daha anladılar .

7 Comments

 1. adminim dedi ki:

  her işin olduğu gibi bu işinde ustaları var bu yüzden dedektör yapma işini ustasına bırakmalı

 2. edip aydınlılar dedi ki:

  evet ben aynısını diyorum işi ustasına bırakmak lazım.

 3. edip aydınlılar dedi ki:

  kolay yapılmıyor emek istiyor.

 4. alan tarama dedi ki:

  dedektör yapmak için birçok alanda bilgi sahibi olmamız gerektiği için tek başınıza yapmakta zorlanabilirsiniz dedektör yapan firmalar ile çalışabilirsiniz

 5. Dedektör yapımı kolay bir iş değildir. Bu işi bırakalımda ustaları yapsın.

 6. alan tarama dedi ki:

  dedektör yapımında bilgi çok önemli bir husustur ve işlem sırasında muhakkak bu işin ustası işin içinde olmalıdır.

 7. mühendis işidir Altın dedektörü yapımı

Bir cevap yazın