Blog

Altın arama makinaları

dedektör haberleri

Altın arama makinaları, İzmit define açısından Türkiye ‘nin başta gelen şehirlerindendir.

Altın arama makinaları

, Hatta kimilerine göre 1. sıradadır. İzmit ‘te defineden zengin olan çok kişi var. Bu konu üzerine çok araştırma yaptım. Ama asıl kendi gözlerimLe gördüğüm , duyduğum hikayeler bile bana yeter. Size bu konuda birkaç hikaye anlatmak istedim. Biz asten Erzurum ‘lu olan 1980 li yıllarda İzmit ‘e yerleşen Babasi 50 yaşında ve 30 yıldır falan inşaatçı. İzmit define hikayeleriyle dolu bir yer. Bir keresinde inşaatın temeli için kazı yaparlarken define bulmuşlar.

Altın arama makina

Ama o esnada çalışanların çoğu yokmuş ve sadece oradakiler paylaşmaya karar vermiş. Babam daha sonra öğreniyor tabi bunu , onada söylemiyorlar. Sonra altınların çoğu çalınmış.

Altın arama makinaları, Belki de aralarından biri yapmış. Evlerine yaklaşık 200 metre uzakta oturuyorlar. Onlar da inşaatçı 4 kardeş falan durumları hiç iyi değil. Bir gün inşaatın temeli için kazı yaparlarken. Hazine buluyorlar. Tabi kimseye söylemeyip kara borsadan satıyorlar.

Altın arama makinası

Defineyi bulduktan sonra , evlerini bahçelerini en güzel şekilde yaptırıyolar , altlarına da son model ticari araçlar falan. Komşular şaşırıyo tabi nasıl oldu da birden böyle bolluk geldi falan. Er geç ortaya çıkıyor ama çok az kişi biliyor bunu. Biz sayılı bilenlerdeniz yani.

Altın arama makinalar

Bizim yan komşumuz, evlerinin biraz uzağında bir arsaları vardı kendilerine ait. Hemen evlerinin dibinde de başka birinin arsası. Evlerinin dibindeki arsayı satın almaya karar veriyor o kendi arsalarını bir nevi takas yapıyolar.

O evlerinin dibinde ki arsayı aldıktan sonra ev yapmaya karar veriyorlar , kazıda define buluyorlar. Ama buldukları çok değerli değil galiba , yinede arabasını falan yeniliyor , eski arabayı satıyor vs. Düşünsenize adam resmen yıllarca kapısının önünde defineyle yaşamış daha bu şekilde bir sürü hikaye var ama çoğu bilinmez.

Altın arama makinacı

Altın bulan adam zaten kimseye söylemez bunu , söylerse de başı belaya girer diye düşünür. Eğer bu işlere merakınız varsa ilk olarak kendinize bir dedektör satın almakla başlayın. Tabiki dedektör satın alacağınız firmayı da iyi araştırmanız gerekmektedir. Zaman ve maddi açıdan kayıplar yaşamamak adına. Altın arama makinaları, Bu işlere başlarken en önemlisi bu konu hakkında çok iyi bilgi sahibi olmanız gerekmektedir.

Related Posts

7 thoughts on “Altın arama makinaları

 1. edip aydınlılar dedi ki:

  Allah nasip etsin yeter.

 2. adminim dedi ki:

  öyle nasip den ötesi yalan

 3. edip aydınlılar dedi ki:

  altın arama makineleri zamanla çok gelişti.

 4. alan tarama dedi ki:

  altın arama dedektörleri gelişen teknolojiye ayak uydurup yeni dedektörler üretiyor

 5. alan tarama dedi ki:

  Altın arama makinaları tarama yapacağınız arazinin durumuna göre bile artık değişkenlik gösterebilmektedir.

 6. Altın arama makinaları, İzmit define açısından Türkiye ‘nin başta gelen şehirlerindendir.

Bir cevap yazın