Blog

Altın arama çubukları

altın arama dedektörü telefona indir

Altın arama çubukları, Genellikle pirinçten yapılmaktır. Çünkü pirinç maddesi insan vücudundaki elektrik akışını dengeler.

Altın arama çubukları

, Yapımında kullanılan diğer materyalle bakır,titanyum, fındık dalı. L şeklinde bükülüp yalıtkan bi sap takılarak kullanılır. Bu çubuklar artı ve eksi döngüsünü kullanalarak hareket eder. Öncelerden su bulmak için kullanılırdı. Ama gelişen talep nedeniyle bazı metal arama işindede kullanılmaktadır.

Altın arama çubuk

Kullanım alanları sıcak ve içme su kaynağı bulma mineral bazlı maden arama metal arama altın arama vb. faaliyetlerde kullanılır. Çubuk kullananlar çok iyi bilirler sağ el pozitif , sol el ise negatif olur . Aranan metal ne ise , o metalden bir parça sağ avuca alınır , şüphe edilen mevki de gezilir . Toprakta da aynı metal varsa üstüne geldiğiniz de çubuklar çarpı şeklin de kapanacaktır.

Altın arama çubukları, Boşluk su ararken elimize çubuklar dan başka bir şey almayız , boşluk üzerin de kapanacak , boşluğu geçince sağa sola açılacaktırlar . Fakat yine de yanılma payı çok yüksektir .

Altın arama çubuğu

Pirinç olanları tercih edilmelidir . Bakır dan yapılanlar daha çok mineralli taş ve yığınlara gidecektir . Bizi de yanıltacaktır ve bakır çubuklar kendini nötrlemediği için bizi yanıltma olasılığı yüksektir. Unutmayalım ki altın oksit yapmadan toprakta uyuyan bir metaldir . Bakır gümüş bronz oksit yapacaktır frekansları yansıtacak adete toprak ta ben buradayım diye bağıracaktır . Altın ise frekansları emerek kendini gizler bu yüzden bulunması zordur . Ancak kendi frekansında aranırsa doğru tepki verecek ve bulunacaktır . Altın arama çubukları, Yapımı kolay ama güvenilirliği tartışmalıdır . Hobi olarak yapılabilir , 60 cm boyun da iki pirinç çubuk alırsınız .

10 cm eğersiniz size tutma sapı olur , 50 cm uzunluk kafidir . Artık dağ taş gezebilirsiniz ama umut bağlamayın , bulamayacaksınız kuvvetle muhtemel . Bakır çubuklar genel de başka şeylere metallere minerallerle gidecek sizin kafanızı karıştıracaklardır . Dönüş ve kitlemelerde sizi yanıltma ve şaşırtma yapacaktır . Pirinç çubuklar yüz de 80 hedef metalleri bulmakta başarılıdırlar .

Altın arama dedektör

Fakat sığ derinlikler de , ama yine de başarısız diyemeyiz . Deneyin ve görün 2 ya da 3 tane altın bilezik gömün bakalım bulabilecekmisiniz . Yanıldıklarını göreceksiniz . O yüzden güvenlirlikleri tartışmalı dır . Yine de başarısız diyemeyiz , başarılıdırlar da diyemeyiz iki arada bir dere de diyebiliriz . Bunun yerine yapacağınız arama için zemin etüd cihazı alırsanız sonuca ulaşmanız daha net olur. Ama bu yöntemlede düşük oranlada olsa sonuca ulaşılır.

Bu yöntemde kullanmış olduğunuz telefon tablet vb. elektronik cihazların çok büyük bir dezavantajı vardır. Bu cihazların göndermiş olduğu frekanslar bizi yanıltabilir.

Altın arama dedektörü

Bu nedenle arama esnasında bu tür iletişim cihazlarını kapatarak işlem yapmanız daha sağlıklı sonuç almanızı sağlar. Altın arama çubukları, İçinde herhangi bir materyal barındırmayan çubuklardır bu nedenle çalışma prensipleri çok basittir. Yanı sıra şakülde kullanılmaktadır. Topaça benzeyen bu materyalle topraktan gelen frekans yönüne doğru hareket edilir. Bu sağlıklı bi arama olmasada sonuç alınabilir bir uygulamadır. Bu arma türünün adı radyestezi dir. Yani insan vücundaki elektriklenme ile materyal arama olarak adlandırılır. Bu arama 1900’lü yıllarda çekilen su sıkıntısı nedeniyle bulunmuş. Altın arama çubukları, Ve o zamanlarda sadece su kaynağı bulmak için y şeklinde bir dal yardımıyla uygulanmaktaydı.

Related Posts

5 thoughts on “Altın arama çubukları

 1. edip aydınlılar dedi ki:

  genelde su kaynaklarını buluyor.

 2. adminim dedi ki:

  evet en sağlıklısı iyi bir alan tarama kullanmak

 3. edip aydınlılar dedi ki:

  boşlukları köstebek yuvalarını iyi bulur.

 4. alan tarama dedi ki:

  Eski uygulamaları bıraklaımrtık. daha kesin ve net veriler için görüntülü dedektörler veya alan taramalar ilk tercihimiz olmalıdır.

 5. alan tarama dedi ki:

  Altın arama çubukları, Genellikle pirinçten yapılmaktır. Çünkü pirinç maddesi insan vücudundaki elektrik akışını dengeler. Fakat artık görüntülü cihazlar tercih ediliyor. Seçiminiz bu yönden olsun.

Bir cevap yazın