alexa

Alan tarama dedektör çeşitleri

dedektör tavsiye
Altın makinesi fiyatları
Mayıs 19, 2017
dedektor, dedektör, dedektör fiyatları, dedektor fiyatlari
Dedektör başlıkları fiyatları
Mayıs 19, 2017

Alan tarama dedektör çeşitleri

dedektör dünyası

dedektör Dedektör ne işe yarar define, altın arama el dedektoru, dedektör define

Alan tarama dedektör çeşitleri : dedektör kullananların önem verdiği unsur derinliktir bu nedenle kullandıkları makinede üst düzey özellikli bir şey olmalıdır. Dedektörün toprağın derinliklerine inmesi kullanıcı için avantajdır, dedektör ne kadar derine inerse topraktaki değerli metalleride o nedenli net gösterir. Derinlik netliği dedektörün özelliği kadar topraktaki mineral yoğunluğu ve materyalin toprakta kaldığı sürede önemlidir. Almış olduğunuz dedektörü mutlaka arazi koşullarındada denemenizde fayda vardır çünkü dedektör arazide verdiği değerleri kapalı ortamda vermez.Alan tarama dedektör çeşitleri: tekpara-sikke , derin alan tarama, jeolojik , arkeoloji vb.dir. bu dedektörler 3d yani üç boyutlu görüntü aktarım , gpr (Ground Penetrating Radar) yani mikro dalga sistemi ile çalışan dedektörlerdir. 4000 yıl öncesine kadar insanlar ağaç dalları ve bazı metallerle su,değerlimetal ve değerli maden aramaları yapıyordu ,şimdi ise bunlsrın yerini son teknoloji deektöreler alarak daha kesin sonuçlar elde etmemizi sağlamaktadır.
Alan tarama dedektör çeşitleri: tek para – sikke dedektörleri daha çok hobi dedektörleridir yer altında bulunan değerli paraları bulmaya yardımcı olur. Bu dedektörler basit çalışma prensibine bakış çok iyi sonuçlar elde etmemizi sağlar.
Alan tarama dedektör çeşitleri : derin arama dedektörleri ise daha kapsamlı olarak altın, gümüş,bakır gibi metalleri bulmak için kullanılır, bu dedektörler çift bobin sistemiyle çalışırlar.
Alan tarama dedektör çeşitleri : jeoloji alanında kullanılan dedektörler ise sıcak su kaynağı , fay hattı , rogar kapağı gibi maddeleri bulmak içi üretilmiştir.
Alan tarama dedektör çeşitleri : arkeoloji alanında kullanılan dedektörler ise eski uygarlıklardan kalma bina, anıt,mezar,heykel gibi şeyleri bulmak için yapılmış dedektörlerdir. Bu dedektörler yer altında bulunan yapı ve maddeleri analiz etmekte ve bu materyallerin ne kadar büyüklükte ve derinlikte olduğunu bulmakta bize yol göstermektedir. Bu dedektörler dijital, ekranlı, hareketli, manyetometreli makinelerdir. Birebir materyalin ölçülerini vermektedir. Toprakta bulunan kütle ne kadar uzun süre kalırsa manyetşk alanı da o oranla genişleme gösterir. Bu manyetik alan genişlemenin etkisiyle daha derin ve net ölçüler vermektedir. Bu ölçüler de bizim işimizi kolaylaştırmakta.

3 Comments

  1. edip aydınlılar dedi ki:

    her türlü marka ve tipte ve modelde var

  2. adminim dedi ki:

    evet onlarca çeşiti var ama çok azı iş yapıyor

  3. edip aydınlılar dedi ki:

    çubuklar dan dijitale ve radyo frekanslılara kadar bir çok modelde var.

Bir cevap yazın