Blog

Alan tarama dedektör çeşitleri

dedektör dünyası

Alan tarama dedektör çeşitleri, Dedektör kullananların önem verdiği unsur derinliktir bu nedenle kullandıkları makinede üst düzey özellikli bir şey olmalıdır.

Alan tarama dedektör çeşitleri

, Dedektörün toprağın derinliklerine inmesi kullanıcı için avantajdır. Dedektör ne kadar derine inerse topraktaki değerli metalleride o nedenli net gösterir. Derinlik netliği dedektörün özelliği kadar topraktaki mineral yoğunluğu ve materyalin toprakta kaldığı sürede önemlidir.

Alantarama dedektör çeşitleri

Almış olduğunuz dedektörü mutlaka arazi koşullarındada denemenizde fayda vardır. Çünkü dedektör arazide verdiği değerleri kapalı ortamda vermez. Tekpara-sikke , derin alan tarama, jeolojik , arkeoloji vb.dir. Bu dedektörler 3d yani üç boyutlu görüntü aktarım , gpr Ground Penetrating.

Alan tarama dedektör çeşitleri, Radar yani mikro dalga sistemi ile çalışan dedektörlerdir. 4000 yıl öncesine kadar insanlar ağaç dalları ve bazı metallerle su,değerlimetal ve değerli maden aramaları yapıyordu .

Alantarama dedektörü çeşitleri

Şimdi ise bunlsrın yerini son teknoloji deektöreler alarak daha kesin sonuçlar elde etmemizi sağlamaktadır. Tek para – sikke dedektörleri daha çok hobi dedektörleridir. Yer altında bulunan değerli paraları bulmaya yardımcı olur. Bu dedektörler basit çalışma prensibine bakış çok iyi sonuçlar elde etmemizi sağlar. Derin arama dedektörleri ise daha kapsamlı olarak altın, gümüş, bakır gibi metalleri bulmak için kullanılır.

Alan tarama dedektörü çeşitleri

Bu dedektörler çift bobin sistemiyle çalışırlar. Jeoloji alanında kullanılan dedektörler ise sıcak su kaynağı , fay hattı , rogar kapağı gibi maddeleri bulmak içi üretilmiştir.

Arkeoloji alanında kullanılan dedektörler ise eski uygarlıklardan kalma bina. Anıt,mezar,heykel gibi şeyleri bulmak için yapılmış dedektörlerdir. Bu dedektörler yer altında bulunan yapı ve maddeleri analiz etmekte ve bu materyallerin ne kadar büyüklükte ve derinlikte olduğunu bulmakta bize yol göstermektedir.

Alan tarama dedektör çeşit

Toprakta bulunan kütle ne kadar uzun süre kalırsa manyetik alanı da. O oranla genişleme gösterir. Bu manyetik alan genişlemenin etkisiyle daha derin ve net ölçüler vermektedir. Bu ölçüler de bizim işimizi kolaylaştırmakta. Sizler dedektör satın alacaksanız öncelikle hangi dedektör sizin işinize yarar bunu bilmeniz gerekir. Daha sonra da işinize yarayacak dedektörü satın alın. Alan tarama dedektör çeşitleri, Bu şekilde hem zaman hem de maddi açıdan sıkıntılar yaşamamış olacaksınız.

Related Posts

7 thoughts on “Alan tarama dedektör çeşitleri

 1. edip aydınlılar dedi ki:

  her türlü marka ve tipte ve modelde var

 2. adminim dedi ki:

  evet onlarca çeşiti var ama çok azı iş yapıyor

 3. edip aydınlılar dedi ki:

  çubuklar dan dijitale ve radyo frekanslılara kadar bir çok modelde var.

 4. alan tarama dedi ki:

  ses sinyali vererek altını yerini belileyen veya 2d ,3d görüntü ile altın yerini tespit eden dedektörler var derinlik olarak çeşitlilik gösteren dedektör türleri var

 5. Bu işlemler için alan tarama ve dedektörler çok önemlidir.

 6. alan tarama dedi ki:

  Alan tarama dedektör çeşitleri siz sadece arayacağınız hedef gömüyü seçin dedektörünüz ona göre biçimlensin. teknoloji bu kadar ilerledi.

 7. Alan tarama dedektör çeşitleri, Radar yani mikro dalga sistemi ile çalışan dedektörlerdir.

Bir yanıt yazın