Blog

Alan tarama cihazları

Altın dedektörü, dedektör renklerinin anlamı

Alan tarama cihazları, Çağlar boyu insanlar yer altı kaynaklarını kullanmışlar , araştırmışlar ve çeşitli yöntemler geliştirmişler.

Alan tarama cihazları

, Bir çok alet , edavat kullanmışlar , su kaynaklarını ve kuyularını bulmak için çubuk ve şahkül kıllanmışlar . Tarihsel devinim de bu yöntemler bu güne kadar gelmiş ve bu gün kullandığımız cihazların gelişmesine vesile olmuşlardır . Vücudumuz da olan statik enerjiyi mekanik enerjiye çevrilip , mekanik parçalara aktarılması prensibi. Çalışan ve arazide metal olan mevkileri bulmamıza yarayan ve bize çok yardımı bulunan bu cihazlar .

Alantarama cihazları

Metallerin manyetik alanlarının yaydığı sinyalleri yakalayarak bize yön verip , bulmamızı kolaylaştırırlar . Fakat çevre deki başka metalik kaya ve mineralli kütleler bu tip cihazlar da yanılma ve kararsızlığa neden olacaktırlar .

Alan tarama cihazları, Çünkü kayalardaki ve mineralli kütleler deki cüruf ve partiküller cihazlar da yanılmaya neden olmakta bizleri de şaşırtmaktadır .

Alan tarama cihazı

Ama sadece tek başına kullanılmamalı , mutlaka dedektörle takım halin de kullanılmalıdır . Böylece kolektif bir takım çalışması ile cihazlar verimli olmakta kesin sonuçlar alınabilmektedir . Alan tarama defineciler için olmazsa olmaz cihazlar dandır aslın da . Metal antenli kullanan şahısın , metal kısımlarına tene direk temaslı olması verimlilik açısın dan çok önemlidir .

Alantarama cihazı

Fakat gelişen teknoloji yenilikler yeni tip cihazların gelişmesi ve hizmete girmesi ile büyük kolaylıklar olmuş , arazide büyük yarar sağlamakta. Hedef belirlemede en büyük yardımcımız olmasına rağmen , dedektör olmadan yanılmamız kaçınılmazdır .

Bir de bu tip cihazları alırken ticari oyunlara dikkat etmemiz ila eğitimi almamız lazım gelir . Genellikle alan taramalar 50 ve 100 metre yarı çap ile çalıştığında verimli sonuç vermekte . Fakat metre artıkça verim düşüşü de gözlenmekte olup , ideal olan 100 metreyi aşmamasıdır . Çünkü algılama azalmakta olup verimsizleşme gözlemlenmiş durumdadır.

Alan tarama

Cihazı aldığınız firma sizlere bu eğitimleri vereceklerdir. Yapılan çalışmalar 100 metre yarı çapı aşan cihazların zayıf kaldığı tespit edilmiştir. Kısacası sizler için de ihtiyacınızı hangi dedektör karşılayacaksa sizler onu seçmelisiniz. Bu şekilde hiçbir kayıp ve olumsuzluklar olmadan işleriniz ilerleyecektir. Ayrıca cihazı alacağınız firmayı da çok iyi araştırmalısınız. Alan tarama cihazları, Sizlere kolaylıklar dileriz.

Related Posts

6 thoughts on “Alan tarama cihazları

 1. adminim dedi ki:

  görüntülü cihazla ile bölünmez bir ikili

 2. edip aydınlılar dedi ki:

  av köpeği gibi defineciği defineye götürür.

 3. alan tarama dedi ki:

  alan taramada kullanacağınız dedektör kadar dedektörün tarama yapacağınız alana uygun olmasıda önemli

 4. Dedektörler kadar alan taramalarda çok önemlidir. Ve iyi çalışırlar.

 5. alan tarama dedi ki:

  cihazı alacağınız firmayı çok iyi araştırmalısınız.

 6. alan tarama dedi ki:

  Alan tarama cihazları, Çağlar boyu insanlar yer altı kaynaklarını kullanmışlar , araştırmışlar ve çeşitli yöntemler geliştirmişler.

Bir cevap yazın